Utims, Lifting bez skalpela, technologia HIFU

HIFU UTIMS,   to najnowsza, skuteczna technologia nieinwazyjnego konturowania i modelowania twarzy i ciała za pomocą ultradźwięków

Utims-logo.jpg

Przełomowa technologia  HIFU UTIMS, to:

 • poprawa jędrności skóry twarzy i ciała

 • odmładzanie i konturowanie skóry

 • spłycenie zmarszczek

 • wysmuklenie linii żuchwy

 • redukcja tzw. „drugiego podbródka”

W naszej klinice zabieg przeprowadzany jest urządzeniem UTIMS 3A. To najnowocześniejsza technologia, którą wykorzystuje medycyna estetyczna, umożliwiająca bezinwazyjne oraz skuteczne modelowanie ciała i twarzy. Lifting bez skalpela? Teraz to możliwe!

Jak działa UTIMS ?

Utims, to fale dźwiękowe wysokiej częstotliwości HIFU służące do nieinwazyjnego podgrzewania skóry twarzy, szyi i ciała. Nazwa HIFU to skrót od angielskich słów  – high intensity focused ultrasound, co oznacza „skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu”. Technologia ta znana jest  już od 20 lat, wcześniej stosowano ją w medycynie do usuwania guzów, m.in. raka prostaty. Wskutek   selektywnego podgrzania dochodzi do obkurczania  tkanki, a w skórze powstają  mikrouszkodzenia stymulujące wytwarzanie nowego kolagenu. Natychmiast po zabiegu UTIMS A3 otrzymujemy efekt wygładzenia,  a po trzech miesiącach i przebudowie kolagenu osiągamy maksymalny efekt liftingu, poprawy jędrności i napięcia skóry. 

Sam zabieg jest bezinwazyjny i prawie bezbolesny. Podczas wykonywania zabiegu odczuwalne jest ciepło rozchodzące się w warstwach skóry, ale nie powoduje to żadnego dyskomfortu. Tuż przed zabiegiem nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie ze strony pacjenta. Natomiast po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie, a nawet niewielki obrzęk w miejscach poddanych zabiegowi. Są to krótkotrwałe efekty, nie jest wymagany okres rekonwalescencji.

Nieinwazyjny zabieg liftingujący HIFU dedykowany jest dla osób, które pragną poprawić jędrność skóry twarzy i ciała, chcą spłycić istniejące zmarszczki oraz pozbyć się tkanki tłuszczowej w wybranym obszarze (np. drugi podbródek). Metoda ta polecana jest również dla osób chcących wysmuklić i wymodelować sylwetkę, zredukować tkankę tłuszczową oraz zlikwidować cellulit. Innowacyjność metody HIFU polega na możliwości jednoczesnego opracowywania tkanki tłuszczowej i zagęszczenia skóry. Dzięki temu terapia jest kompleksowa, co znacznie zwiększa efektywność zabiegu oraz skraca czas osiągnięcia pożądanych rezultatów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabieg z wykorzystaniem UTIMS,  to zabieg jednorazowy, nie trzeba wykonywać go w serii. Można wykonywać go o każdej porze roku.

 

Wskazania do zabiegu

 • profilaktyka wiotkości skóry  (także podczas odchudzania)

 • wiotkość skóry twarzy i ciała –  ramion, brzucha, piersi, pośladków, ud, kolan

 • utrata elastyczności, zwiotczenie skóry po utracie masy ciała lub po ciąży

 • ujędrnienie i poprawa skóry dotkniętej rozstępami i cellulitem

 • Profilaktyka wiotkości skóry powyżej 35 roku życia, a także podczas odchudzania

 

HIFU przeciwwskazania:

 • Ciąża

 • Okres karmienia piersią

 • Stan zapalny lub zmiany skórne w miejscu wykonywania zabiegu

 • Implanty w miejscu zabiegu

 • Aparat na zęby w przypadku modelowania owalu twarzy

 • Łuszczyca

 • Opryszczka

 • Epilepsja

 • Choroby wątroby

 • Koloidy

 • Choroby nowotworowe

Korzyści zabiegu

 • poprawa jędrności skóry twarzy i ciała

 • odmładzanie i konturowanie skóry

 • spłycenie zmarszczek

 • wysmuklenie linii żuchwy, poprawa owalu twarzy

 • redukcja „drugiego podbródka”

 • modelowanie sylwetki (ujędrnianie skóry)

 

 

 

Przebieg zabiegu

Zabieg poprzedza konsultacja lekarska,

podczas której pacjent kwalifikowany jest do zabiegu.

W zależności od wybranej partii ciała, procedura trwa ok. 30-40 min.

Lekarz dobierając odpowiednią głowicę,

przykłada ją do skóry w obszarze zabiegowym.

Skoncentrowana wiązka ultradźwięków wnika wgłąb skóry,

podgrzewając ją na pożądanej głębokości.

W ten sposób dochodzi do obkurczania tkanki,

w skórze powstają kontrolowane mikrouszkodzenia

stymulujące wytwarzanie nowego kolagenu.

Po zabiegu mogą się pojawić krótkotrwałe efekty,

takie jak zaczerwienienie skóry, tkliwość

w miejscach zabiegowych oraz niewielki obrzęk.

UTIMS A3 w porównaniu z innymi zabiegami opartymi o technologię HIFU

Wyróżnić należy dwie podstawowe różnice pomiędzy HIFU UTIMS A3 oraz innymi zabiegami opartymi o technologię HIFU w zakresie stopnia bólu oraz sposobu rozprzestrzeniania się wiązki ultradźwięków pod skórą. W przypadku UTIMS A3 emitowana wiązka ultradźwięków rozprzestrzenia się poziomo pod skórą, co jest o wiele skuteczniejsze, niż w przypadku wnikania wiązek ultradźwięków pionowo w głąb skóry. Co ważne, urządzenie działa także chłodząco, a to z kolei znacznie obniża poziom bólu – w trakcie zabiegu pacjenci odczuwają jedynie niewielki dyskomfort.

 

 

Efekt zagęszczenia skóry

Jednym z najważniejszych rezultatów zabiegu jest zagęszczenie i napięcie skóry, dzięki czemu osiągany jest efekt liftingu, modelowania oraz konturowania, a także odmłodzenia.

Zabieg wykonywany jest na wybranych partiach ciała, HIFU lifting najbardziej widoczny jest w miejscach, które wraz z wiekiem wiotczeją. Na twarzy zabieg pomoże podnieść owal twarzy, a także odmłodzić oraz wygładzić okolicę oczu. Co ważne, zmarszczki niemal od razu zostaną spłycone. HIFU to także idealny sposób na zredukowanie tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie miejsc, wymagających poprawy. Na pełne efekty trzeba jednak trochę poczekać – poprawę zagęszczenia kolagenu widać po upływie około 6 tygodni. Należy jednak pamiętać o tym, że nie jest to sposób na odchudzanie, a jedynie wyprofilowanie wybranych partii ciała.

Postępowanie po zabiegu

Do dwóch dni po zabiegu należy unikać nasłonecznienia, solarium, sauny oraz zabiegów podgrzewających skórę.

Wszystkie produkty do pielęgnacji skóry nie powinny być drażniące i nie mogą zawierać retinoidów.

Nie należy stosować peelingów przez okres dwóch tygodni po zabiegu.

Zabieg poprzedza szczegółowa konsultacja i wywiad m.in. na temat oczekiwań pacjenta, możliwych konsekwencjach terapii, wskazań i przeciwwskazań, co zostanie ujęte w zgodzie na zabieg. Przed zabiegiem lekarz w porozumieniu z pacjentem ustala obszar zabiegowy oraz ilość impulsów, a tym samym koszt zabiegu. Zabieg jest nieinwazyjny, a dzięki przetwornikom CENTERLESS ból zredukowany jest do minimum. Pacjent po zabiegu powraca do pełnej aktywności. Zabiegi UTIMS A3 można wykonywać przez cały rok. Po zabiegu mogą się pojawić krótkotrwałe efekty, takie jak zaczerwienienie skóry, tkliwość w miejscach zabiegowych oraz niewielki obrzęk. W przypadku wystąpienia innych objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

 

Konsultacja przed zabiegiem

Zabieg poprzedza szczegółowa konsultacja i wywiad m.in. na temat oczekiwań pacjenta, możliwych konsekwencjach terapii, wskazań i przeciwwskazań, co zostanie ujęte w zgodzie na zabieg. Przed zabiegiem ustalamy obszar zabiegowy oraz koszt zabiegu.

Zabieg jest nieinwazyjny, a  ból zredukowany jest do minimum. Pacjent po zabiegu powraca do pełnej aktywności.  Po zabiegu mogą się pojawić krótkotrwałe efekty, takie jak zaczerwienienie skóry, tkliwość w miejscach zabiegowych oraz niewielki obrzęk. 

Korust_A1_edited.jpg
20181023[ITP]_facebook.jpg
1(3).jpg
90872472-6ed0-4172-a6c9-4f32d4d63bce.jpg